• Eshop pre načúvacie prístroje všetkých značiek
  • Načúvacie prístroje a telefonovanie
  • Načúvacie prístroje a televízia
  • Načúvacie prístroje pre deti a počutie v hluku a na diaľku
  • Ochrana sluchu pre hlučné prostredia
  • Predchádzajúca
  • Ďalší

Prečo zvukovodový načúvací prístroj alebo závesný načúvací prístroj s externým reproduktorom náhle prestal fungovať?

Najčastejším dôvodom, prečo načúvací prístroj prestane fungovať, je zanesenie filtra reproduktora nečistotami (ušným mazom, ...). Filter reproduktora je tvorený jemným sitkom, ktorý bráni ušnému mazu, aby sa dostal do reproduktora načúvacieho prístroja a tým ho poškodil.

V prípade zanesenia tohto filtra cez neho neprejde generovaný zvuk a načúvací prístroj sa vidí ako nefunkčný. Tento problém sa vyskytuje v prípade zanesenia filtra reproduktora ušným mazom a nečistotami.

Pokiaľ načúvací prístroj prestane fungovať po pár hodinách nosenia a zároveň je po nejakom čase na chvíľu opäť funkčný je filter reproduktora zanesený ušným mazom. V takom prípade sa však jedná o malé množstvo ušného mazu, avšak natlačené priamo na sitko membrány. Toto malé množstvo je tak v stave pred nosením načúvacieho prístroja "stuhnuté", po čase nosenia načúvacieho prístroja však nečistoty na filtri vsiaknu vlhkosť a zmení svoj objem - zväčší sa a upchajú jemné otvory sitka filtra. Riešením je výmena filtra.

Kontrolu filtra vykonajte aspoň 1x týždenne a jeho výmenu podľa potreby 1x za 2-4 týždne.

Načúvací prístroj doporučujeme pravidelne vysušiť a preventívne servisovať (1x za rok), vďaka čomu zvýšite životnosť a spoľahlivosť.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info